fbpx

Отримання приплоду
Отел у корів Джерсейської породи проходить без ускладненнь. При цьому маса новонароджених телят всього 19-22 кг. Тому основний догляд потрібен одразу з появленням теляти на світ.
Утримання породи не вимагає особливих умов. Досить забезпечити тварин чистим і добре вентильованим приміщенням для ночівлі, широкими різнотравні пасовищами, якісної підгодовуванням і своєчасним ветеринарним контролем.
джерсейської ВРХ спокійно поводиться на випасі, але відрізняється деякою лякливістю. Розумніше розводити їх далеко від великих промислових міст, військових баз, аеропортів.
Молодняк скоростиглий, першого теля можна отримати від матки, що досягла дворічного віку. Джерсійські бички погано реагують на представниць інших порід, тому ті хто займаються розведенням цієї породи не люблять використовувати їх для схрещування.
Телята народжуються досить легко і участь ветеринара звичайно не потрібно. А ось подальший догляд за телям може зажадати багато зусиль. Дрібний зростання породи призводить до народження тендітних малюків, яких після народження потрібно оберігати - відразу обтерти соломою (якщо корова не облизала теляти після пологів), перший місяць утримувати в теплому і тихому приміщенні.