fbpx

ІСТОРІЯ ПОРОДИ


ІСТОРІЯ ГОЛШТИНСЬКОЇ ПОРОДИ


Батьківщиною голштино-фризької породи ВРХ вважається Голландія. Така точка зору має місце. Фрисландія знаходиться в Голландії. Вона охоплює острівну частину країни і північну частину материка. Проживають на ній фризи: це історична назва народності. Фризи активно займалися тваринництвом. Розводили корів і биків на м'ясо. Тварини не відрізнялися високими удоями.Фризскі корови:

витривалими, невибагливими в їжі, мали хорошу імунну систему. Вони були адаптовані до помірного клімату: зими холодні, але температура нижче - 15 с° не знижувалася, літо тепле. Тварини добре себе почували на території підвищеної вологості.

Схожі кліматичні умови були і на півночі Німеччини, де розташовується земля Шлезвіг-Голштейн. Німецькі тваринники розводили корів молочного напряму, які показували високі надої.
Ще на початку 18 століття скотарі двох земель вирішили вивести нову породу, яка б відрізнялася високою молочною і м'ясною продуктивністю. Почалася клопітка селекторская робота. В результаті з'явилися голштино-фризькі тварини або голштинська порода корів. З цього починається історія породи. Масть у тварин була чорно-біла.


Удосконалив породу, тваринник з США Уінстроп Ченері.

Він побачив чорно - рябу корову на голандському судні. Це була тварина голштино-фризької породи. Ченері придбав її, став вивчати. Згодом він закупив у Голландії ціле поголів'я. Ченері привернула характеристика заокеанських тварин. Корови за лактацію давали 4 т молока. Забійний вихід м'яса був 59%. Тваринник вирішив удосконалити молочні якості тварин, звертаючи увагу і на м'ясну продуктивність.
Необхідно було підвищити стійкість до жаркого клімату і невибагливість до їжі. Тварини не звикли до сухого повітря і високих температур. Вони стали хворіти. Акліматизація проходила з ускладненнями. Почався падіж худоби.


В кінці 19 століття в США утворилося спілка з розвитку голштино-фризької породи ВРХ.

Очолював це товариство Ченері. Відбиралися найвитриваліші особини з хорошими молочними характеристиками. Селекція проводилася всередині породи, тому голштини вважаються «чистими» тваринами. Схрещування з іншими породами не проводилося.
У 1872 році була видана племінна книга. Породу стали називати голштинською. Неправильно буде стверджувати, що голштини мають тільки голландське походження. Спочатку порода з'явилася завдяки роботі німецьких і голландських селекціонерів.

Удосконалив якості тварин Ченері, громадянин США.
В даний час голштинську породу часто називають американською.
Незважаючи на те, що велася робота по стійкості тварин до високих температур навколишнього середовища і низької вологості повітря, голштини погано переносять спеку. Їм краще підходить клімат низовин, які знаходяться недалеко від річок, озер, океану.